pixel
Логотип
м. Полтава
Незалежності, 1А

Техніка безпеки під час занять в тренажерній залі

1. Перед початком занять пройдіть медичне обстеження.

Врахуйте, що регулярні заняття з обтяженнями часто призводять до загострень прихованих хронічних захворювань. Особливо уважно при підборі індивідуальної тренувальної програми слід ставитися до людей, що страждають такими захворюваннями, як остеохондроз, м'язова невралгія, радикуліт. Крім того, періодична диспансеризація допоможе вам знати точний стан свого здоров'я і попередити розвиток будь-якого роду передпатологічних станів.

2. Перед кожним тренуванням обов'язково проводите ретельну розминку.

Загальна розминка на початку тренування, що включає в себе різні махи, нахили, розтягують вправи, розігріває м'язи, збільшує еластичність зв'язок і сухожиль, підготує організм до роботи. Крім того, перед кожною вправою повинна проводитися спеціальна розминка. Це можуть бути 1-2 підходи з вагою, що становить приблизно 50-70% від вашого робочого ваги в даній вправі.

3. Ретельно контролюйте техніку виконання вправи.

При освоєнні будь-якого нового вправи обов'язково починайте з ваги, який дозволить вам виконати не менше 20 повторень в підході. Не поспішайте збільшувати робочий вагу. Обов'язково вимагайте інструктора проконтролювати техніку виконання вправи. Саме в силу нещасливою м'язової координації при освоєнні нових вправ можуть трапитися травми, перш за все розтягування і розриви м'язів, зв'язок, сухожиль.

4. Дотримуйтесь правильну індивідуальну методику тренувань, розроблену вашим тренером.

Дотримуйтесь принцип послідовності і поступовості в нарощуванні навантажень. Невірний підбір вправ, без урахування стану здоров'я, занадто поспішний допуск до відновлення занять після перенесеного захворювання або травми - вірний шлях до травми або її рецидиву на більш серйозному рівні.

5. При виконанні базових вправ з важкими вагами обов'язково користуйтеся допомогою страхує.

Це відноситься до таких вправ, як присідання зі штангою, жим штанги або гантелей лежачи, жим штанги стоячи або сидячи з-за голови. Виконувати страховку повинен тільки досвідчений, що вміє правильно страхувати партнер або інструктор.

6. Дотримуйтесь порядок в залі.

Чи не розкидайте диски і гантелі. При виконанні вправи ставте снаряд на місце. Розбираючи стоїть на стійках штангу, знімайте диски поперемінно (один диск з одного боку, потім - один з іншого). В іншому випадку диски, що залишилися на одному кінці штанги, переважать гриф і приведуть до перевертання і падіння штанги.

при організації кардиотренировок

1. Допуск до кардіо тренувань при захворюваннях серцево-судинної системи може дати тільки лікар.

2. Наявність спортивного взуття при кардіо тренуваннях обов'язково: щоб уникнути травм неприпустимо займатися на кардіо обладнанні босоніж або в капцях.

3. Перед початком занять обов'язково ознайомтеся з принципом роботи обладнання.

4. Починайте заняття з помірного навантаження, підвищуючи її поступово.

5. Контролюйте навантаження за допомогою вимірювань ЧСС відповідно до даних вам інструктором рекомендаціями.

6. При заняттях на біговій доріжці дотримуйтесь, будь ласка, наступні рекомендації:

               6.1. На початку тренування на біговій доріжці необхідно ставати на підставки по краях рушійною стрічки, закріпити кліпсу екстреної зупинки тренажера на верхній частині одягу, встановити мінімальну           

                      швидкість і починати тренування після того, як стрічка прийшла в рух. Не можна сходити з тренажера до повної зупинки стрічки.

               6.2. Заборонено заплигувати або збігати з рухомого полотна включеної доріжки.

               6.3. Не зупиняйтеся, що не нахиляйтеся, не обертатися назад і не розмовляйте по мобільному телефону, перебуваючи в русі на включеній біговій доріжці.

               6.4. Щоб уникнути травм гомілковостопних суглобів не варто захоплюватися збільшенням кута нахилу бігової доріжки.

               6.5. Людям із зайвою вагою не рекомендується використовувати бігову доріжку для бігу: досить ходьби в швидкому темпі або занять на інших видах кардіо тренажерів.

7. Перед початком занять на велотренажері необхідно відрегулювати сідло по висоті таким чином, щоб нога, що знаходиться в нижньому положенні, була злегка зігнута в коліні.


8. При заняттях на кардіо тренажерах прислухайтеся до відчуттів в колінах, стопах, тазостегнових суглобах і припиняйте заняття при виникненні в них больових відчуттів. Болі і можливі подальші травми можуть бути 

    обумовлені наявністю у Вас ортопедичних проблем або анатомічних особливостей.


9. Читання під час кардіо тренувань, особливо на біговій доріжці і еліпсоїді, веде до погіршення зору.


10. Під час занять на біговій доріжці забороняється розпивання будь-яких рідин і напоїв.


11. Не забувайте, будь ласка, залишати кардіо обладнання після себе в чистоті.

Бажаємо вам приємного перебування в фітнес-клубі!